Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Najkrajšie ázijské krajiny


Ázia je najväčším a najľudnatejším kontinentom sveta. Kontinent sa môže pochváliť skutočne zvláštnymi prírodnými pokladmi, historickými pamiatkami a kultúrnymi hodnotami. Určite sa nedá vybrať, ktorá krajina Ázie je najkrajšia, pretože každému sa páči niečo avšak. V každom prípade sme zozbierali niekoľko oslnivých štátov, ktoré svojim návštevníkom ponúkajú jedinečné zážitky.

India 

Svojou očarujúcou, rozmanitou a nepredvídateľnou krásou je India skutočne obľúbenou turistickou destináciou. Jej popularita je spôsobená nádhernou krajinou a jedinečnou kultúrou. Vysoké hory Himalájí, oranžové piesočné duny púšte Thar, nedotknuté brehy svätej rieky Gangy, impozantné paláce a chrámy, to všetko sú atrakcie, ktoré dokazujú aká rozmanitá a jedinečne krásna India je. Tádž Mahal, Amber Fort, Hawa Mahal a Zlatý chrám sú neprehliadnuteľné atrakcie v krajine. Pri zmienke o Indii sa nám zrejme vybavia vonné látky, henna alebo joga. Bohatstvo miestnej, pestrej kultúry a tradičná gastronómia udivuje tých, ktorí sem prídu.

Čína 

Ako najľudnatejšia krajina na Zemi čaká na návštevníkov rozmanitosť s množstvom špeciálnych atrakcií. Nájdete tu divoké, opustené kraje obývané kočovnými pastiermi, ale aj luxusné moderné mestá. Čína sa vyznačuje výnimočnými prírodnými črtami, magickými pamiatkami starými tisíce rokov a mimoriadne bohatou kultúrou. Najobľúbenejšími atrakciami sú nepochybne Veľký čínsky múr, Hlinená armáda a Zakázané mesto Peking, o ktorých už asi každý počul, no v Číne je oveľa viac rozmanitejších atrakcií! Stojí za to navštíviť Kamenný les v juhozápadnej časti krajiny, obdivovať špeciálnu hornatú oblasť Kujin medzi ryžovými poliami a kužeľovými krasmi alebo preskúmať hlavné mesto Sichuan. V neposlednom rade je príťažlivá aj čínska gastronómia, ktorá je veľmi populárna aj u nás.

Japonsko

Krajina vychádzajúceho slnka ukrýva množstvo prírodných, ale aj človekom vytvorených zaujímavostí. Bohaté umelecké dedičstvo národa sa niekoľko storočí uchovávalo v pokladniciach svätostánkov a kostolov a v súkromných zbierkach bohatých obchodníkov, ktoré môžeme obdivovať dodnes. Iskrivé, moderné a mimoriadne čisté veľkomestá očaria návštevníkov, no v krajine môžeme objaviť aj mnohé prírodné poklady. Medzi hlavné atrakcie patrí Tokijská veža, Zlatý chrám, vodopády Nachi, vodopády Kegon a hora Fuji. Pre špeciálny zážitok určite navštívte Opičí park Jigokudani, kde môžete stretnúť celú populáciu snežných opíc vedľa známeho horúceho prameňa. Tí, ktorí sa zaujímajú o náboženstvo a kultúru odporúčame navštíviť sochu Veľkého Budhu v Nare, ktorá je považovaná za najväčšiu bronzovú sochu na svete. Miestna gastronómia je zaslúžene svetoznáma, preto sa oplatí navštíviť miestnu reštauráciu pre pravé japonské chute!

Južná Kórea 

Južná Kórea je v súčasnosti jednou zo svetových ekonomických mocností. Na jej území sa nachádza množstvo prírodných zaujímavostí, národných parkov a historických pamiatok, z ktorých viaceré sú súčasťou svetového dedičstva. Pri návšteve krajiny je nevyhnutnosťou objavovanie pulzujúceho mesta Soul, kde sa stretáva kultúra a história v modernom šate. Neodmysliteľnou atrakciou je aj v Busane, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti Kórejského polostrova a svojou mimoriadne zvláštnou atmosférou láka tisíce turistov. Oplatí sa tiež navštíviť Jinhae počas obdobia kvitnutia čerešní na jar, kde stromy pokryté ružovými kvetmi ponúkajú úžasný pohľad. V tomto období sa každoročne koná festival čerešňových kvetov. Významná je aj gastronómia krajiny s majstrovskými dielami ázijskej kuchyne.

Thajsko 

Naozaj rozmanité Thajsko je najnavštevovanejšou krajinou Ázie, čo nie je náhoda, pretože pre tých, ktorí tam prídu, má pripravených nespočetné množstvo atrakcií. Či už sa chcete oddychovať v raji alebo objavovať vzrušujúce kultúrne miesta, návšteva krajiny vás určite nenechá bez programu! Prírodné krásy tropického raja sú ohromujúce, jeho kultúra je rôznorodá a mimoriadne vzrušujúca. Thajsko charakterizujú dlhé, mäkké piesočnaté pláže, horúce slnečné lúče, špeciálne sochy Budhu, starobylé zničené mestá, nekonečné ryžové polia a gurmánska gastronómia. Ak sa vám pošťastí navštíviť Thajsko, určite navštívte tie najkrajšie pláže a ostrovy ako Ao Nang, Ko Lipe, Phi Phi Islands, Railay Beach alebo Ko Nang Yuan. Zaujímavým zážitkom je aj návšteva špeciálnych zákutí Bangkoku, ako sú plávajúce trhy, z ktorých najobľúbenejší je Damnoen Saduak. Historický park Sukhothai neukrýva len úchvatné prírodné poklady, ale aj kostoly a kráľovské paláce, ktoré dokonale reprezentujú thajskú kultúru.

Bez ohľadu na to, ktorá ázijská destinácia si získa vaše srdce, bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!