Najjužnejší bod Európy


Pre všetkých náruživých cestovateľov, ktorí hľadajú nové dobrodružstvá, je najjužnejší bod európskeho kontinentu tou pravou povinnou zastávkou. Nové miesto, nové zážitky a nová kultúra to všetko nájdete v Punta de Tarifa v Španielsku. Traduje sa, že mesto bolo pomenované na základe vyberania poplatku za kotvenie lodí v prístave.

Punta de Tarifa najjužnejší bod Pyrenejského polostrova kontinentálnej Európy, nachádzajúci sa v španielskej Andalúzii v provincii Cádiz. Mesto slúžilo v minulosti ako vstupná brána do Španielského kráľovstva, ktoré sa postupne rozrástlo z malej dediny na mesto. Z jednej strany Atlantický oceán a z druhej strany Stredozemné more obmývajú pobrežie Punta de Tarifa.

Podnebím sa krajina vyrovná aj veľmi teplému podnebiu niektorých afrických miest.

Vstup do starého mesta Tarifa, Puerta de Jerez z 8. storočia, bol súčasťou stredovekých hradieba ako jediný sa zachoval až do dnešnej doby.

Svojej polohe vďačí Punta de Tarifa za prúdenie veľmi silného vetra, preto je vyhľadávaným rezortom pre surfistov z celého sveta. Vynikajúce podmienky, úžasná atmosféra a v neposlednom rade rozprávková scenéria je pre surfistov ako raj na zemi. Mäkké a horúce piesočnaté pláže zas lákajú turistov z celého sveta. Za zmienku stoja pláže Playa de Los Lances alebo Playa Santa Catalina. Neďaleko pláže sa nachádza kemp, kde svoje pojazdné domy parkuje mnoho športových nadšencov z celého sveta.

Dovolenkové Španielsko so svojim najjužnejším bodom nie je vhodné len pre nadšencov vodných športov ale aj pre turistov obľubujúcich rušné španielske letoviská, kde to žije.

Nádych histórie ponúkajú uličky starého mesta, ktoré sú po západe Slnka plné barov a reštaurácii. Zaujímavosťou je aj hrad Santa Catalina, ktorý sa rozprestiera nad prístavom. Hrad zdobia dobové prvky maurskej a andalúzskej architektúry. Jaskyňa Cueva del Moro ukrýva prehistorické maľby, ktoré určite potešia milovníkov histórie. 

Ak sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto úžasných a krásnych destinácii, rozhodne nezabudnite na cestovné poistenie, aby vám nič nepokazilo zážitok z dovolenky.