​Letové informácie


Či už cestujete, alebo na niekoho čakáte, je dobré skontrolovať, či je všetko v poriadku ešte pred príletom alebo odletom. Zlé počasie alebo akékoľvek iné poruchy môžu spôsobiť meškanie letov a informovanosť o tom môže ušetriť hodiny.

Letove-informacie-(1).jpegPri kúpe letenky dostanete číslo letu, ktoré môžete použiť na kontrolu svojho letu. Ak ho však z nejakého dôvodu nemáme po ruke, informácie o tom, kam náš let smeruje, môžeme získať aj zadaním letiska odletu a cieľovej destinácie. Môžeme to urobiť aj tak, že zavoláme na letisko alebo na telefónnu informačnú linku leteckej spoločnosti, ale jednoduchšie je získať informácie online. Takmer všetky letecké spoločnosti majú na svojich webových stránkach špeciálne rozhranie, kde sa dá všetko ľahko zistiť za niekoľko minút.

Tu budete mať vždy aktuálne informácie, ktoré sa zvyčajne aktualizujú každú štvrťhodinu. Je obzvlášť dôležité skontrolovať si to pri dlhších cestách, pretože ak zmeškáte jeden spoj, môžete stráviť celú noc na letisku. Preto je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať, a je lepšie mať neustále prehľad o tom, kde sa váš let nachádza.

Okrem letov je dôležité vybrať si aj správne cestovné poistenie.