<-->> >
 

​Krajiny severnej Afriky


Severná Afrika sa najčastejšie spája s Egyptom, pretože je najznámejšia, hoci na tomto kontinente je mnoho ďalších nádherných krajín. Čo však treba o týchto krajinách vedieť? Tu je niekoľko z nich!

104-Krajiny-severnej-Afriky-(1).jpeg

Alžírsko

Najväčšia africká krajina je len na skok od Európy. Sever krajiny so zasneženými horami a nádherným pobrežím je domovom mestských a charizmatických miest, ako sú Alžír a Constantine. Ďalšou z veľkých alžírskych atrakcií je neobyčajná oblasť Sahary. Či už ide o pohľad na Timimount, ktorý obklopujú piesočné moria, alebo na spálené červené hory na ďalekom juhu, ide o púštne krajiny, o ktorých kolujú legendy.

Egypt

Egypt so svojimi pieskom pokrytými hrobkami, strohými pyramídami a týčiacimi sa chrámami faraónov v každom z nás prebudí nadšeného archeológa. Navštívte Údolie kráľov v Luxore, kde bola objavená Tutanchamonova hrobka, a pozrite si trblietavé artefakty v Egyptskom múzeu v Káhire. Vyskočte z lode na Níle a navštívte Dendaru, Edfu alebo iné chrámy na pobreží, prejdite cez Násirovo jazero a pozrite si majstrovské dielo Ramzesa II. v Abú Simbel.

Líbya

Líbya je starovekou križovatkou civilizácií, vďaka ktorej sa na líbyjskom pobreží nachádzajú jedny z najkrajších rímskych a gréckych ruín. Líbya je tiež domovom najkrajších častí púšte Sahara, od piesočnatého mora Švajčiarska a jazier lemovaných palmami až po drsné horské pásma s prehistorickými skalnými útvarmi, labyrintom karavánových miest a obdivuhodnými čiernymi sopkami, a to všetko tu v srdci púšte.

Maroko

Marocké mestá patria k najzaujímavejším na kontinente. Od kľukatého labyrintu mediny vo Féze po pouličné divadlo Djemaa El Fna v Marakéši sa môžete pridať k stáročným stopám kočovníkov a obchodníkov. Pridajte sa k ľuďom popíjajúcim kávu alebo mätový čaj v kaviarni na chodníku a budete sa cítiť pokojne, keď budete plánovať svoju ďalšiu aktivitu: túru na najvyšší vrchol severnej Afriky, učenie sa pripravovať kuskus, putovanie na ťavách po púšti, nákupy v butikoch. 

Sudán

Rôzne konflikty dlho kládli prekážky cestovnému ruchu v niektorých častiach tohto rozsiahleho štátu, ale nedávny relatívny mier by mohol viesť návštevníkov k znovuobjaveniu sudánskych chrámov z prvého storočia, obrovských žulových hôr a nezabudnuteľného potápania v Červenom mori. Či už navštívite Sudán počas cesty z Káhiry do Kapského mesta, alebo strávite v tomto historickom meste mesiac, návšteva Sudánu bude zaručene nezabudnuteľným zážitkom.

Tunisko

Tunisko má dostatok histórie a rozmanitých prírodných krás, aby vykompenzovalo svoju malú rozlohu. Vďaka mäkkému piesočnatému pobrežiu Stredozemného mora, kde sú ryby na vašom tanieri vždy čerstvé, je Tunisko vynikajúcou oblasťou pre jednoduchú dovolenku na slnku a mori. Okrem pláží je však Tunisko vzrušujúcou a nedocenenou destináciou, kde môžete za niekoľko dní spoznať rozmanité kultúry a neuveriteľné krajinné extrémy, od zalesnených pláží až po saharské piesočné more na juhu.

Pri výbere dovolenkovej destinácie v severnej Afrike nie je ľahké rozhodnúť sa, ale ak sa rozhodnete, ďalším rozhodnutím by malo byť uzatvorenie správneho cestovného poistenia!