Kde stráviť Silvestra v Európe?


Ak vás už nebaví každý rok sledovať ohňostroj s tými istými ľuďmi na rovnakom mieste, odporúčame vám niekoľko miest. Chcete vidieť najúžasnejší ohňostroj alebo by ste radšej cítili piesok pod nohami a vychutnávali si drink pri mori? Európa je plná možností a ľudia každý rok počas tohto obdobia veľa cestujú. 

Ostrov Sao Miguel / Portugalsko 

Vďaka svojej geografickej polohe, klíme, krajine a plážam si tento ostrov vyslúžil prezývku „európsky Havaj“. Môžeme len súhlasiť. Nachádza sa uprostred Atlantického oceánu, ale stále je dostupný európskymi nízkonákladovými leteckými spoločnosťami a zvyčajne vám stačí jedno medzipristátie v pevninskom Portugalsku. Ostrov má tiež štyri ročné obdobia a December nepatrí medzi teplejšie mesiace. To sú pre vás dobré správy, pretože nezažijete obrovské turistické davy. Ponta Delgada je miesto, kde sa konajú mnohé párty a konajú sa tu mnohé podujatia vrátane koncertov. Bary sú otvorené až do rána. Hoci kúpanie v oceáne nebude v Decembri veľmi pohodlné, aj tak si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých miestnych termálnych prameňov a užiť si ohromujúcu prírodu ostrova. 
 

Praha / Česko

Ak ste fanúšikom skvelých párty a dobrej zábavy, len ťažko nájdete lepšie miesto ako je Praha. Všetky kluby v meste organizujú eventy, ktoré sú zvyčajne vypredané. Objednajte si plavbu so svojou polovičkou a uvidíte, aká krásna môže byť nočná Praha. Pozrite si ohňostroj z Pražského hradu alebo jedného z mostov na Vltave. Ak nebudete mať to šťastie dostať sa do klubu, nebojte sa. Praha má nespočetné množstvo barov a mnoho sprievodcov organizuje túry po baroch. 

Česko je známe svojimi pivami, ale všetci miestni budú po polnoci piť šampanské. Nezabudnite si priniesť naozaj teplé oblečenie!

Kitzbühel / Rakúsko

Máte chuť na pobyt na horách? Navštívte Rakúsko! Kitzbuehel pripravil pre všetkých milovníkov prírody a umenia úžasný program, pri ktorom sa zabaví celá rodina. Toto miesto je považované za hlavné mesto lyžovania v krajine. 

Zjazdovka organizuje o polnoci 31. decembra obrovský ohňostroj a v predchádzajúcich dňoch menšie ohňostroje o 10 hodine večer. Môžete tiež použiť lanovky, aby ste sa dostali na hory a užili si úžasný výhľad. Mesto pripravilo aj umelecké inštalácie po celom areáli. 

Rakúsko je známe svojimi mäsovými jedlami, ktoré sa budú podávať počas noci. Nebude chýbať novoročný trh a tiež živá hudba. Viacerí cestujúci odporúčajú túto destináciu ako najlepšie miesto na sledovanie ohňostroja. 

 

Určite odporúčame urobiť si plány vopred, pretože podujatia bývajú veľmi preplnené a hotely môžu byť rýchlo vypredané. Príďte pripravení a nezabudnite, že pred príchodom do rakúskych hôr, na pláže azorských ostrovov alebo do úzkych pražských uličiek je potrebné sa dobre poistiť.

Share this article: