Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​​Jazero Garda, srdce severného Talianska


Malebné jazero Lago di Garda je najväčším talianskym jazerom a jedným z najobľúbenejších rekreačných stredísk v severnom Taliansku. Leží medzi Alpami a Pádskou dolinou, na hranici medzi regiónmi Trentino-Alto Adige, Lombardia a Benátsko.

Jazero-Garda-srdce-severneho-Talianska-(1).jpgJazero je veľmi čisté, ale aj veľmi hlboké, jeho najhlbší bod je 346 metrov a priemerná hĺbka 65 metrov. Je obklopené pôvabnými historickými mestečkami, cyprusmi, olivovými hájmi, leandrovými hájmi a malebnými horami. Môžete si tu vybrať z mnohých voľnočasových aktivít, ako je plážovanie, cyklistika, turistika a horolezectvo. Je známe svojou vynikajúcou polohou, stredomorskou, ale zároveň horskou prírodou a príjemným podnebím.

Jazero Garda má rozlohu 369,98 km2, maximálnu dĺžku 51,6 km, maximálnu šírku 17,5 km a pobrežie 158,4 km (na porovnanie, náš Balaton je približne o 50 % väčší). Cestou je vzdialené 46 km od Brescie, 50 km od Verony, 131 km od Milána, 194 km od Bologne a 200 km od Benátok.

Severná, hornatá časť jazera je pomerne úzka. Táto oblasť ponúka širokú škálu športových aktivít, ako je plachtenie, windsurfing, cyklistika (s vynikajúcimi cyklotrasami), turistika, horolezectvo a skalolezectvo. Krajina je tu tiež vzrušujúcejšia a rozmanitejšia. Širšia južná časť má menšie kopce a teplejšie teploty a vodu, ale ani v lete by ste na juhu nemali očakávať neznesiteľné horúčavy. Errefele je skvelým miestom na kúpanie. Južná časť je tiež živšia a pre tých, ktorí uprednostňujú pokoj, je najlepšou voľbou severná časť jazera. A pre tých, ktorí sa chcú zabaviť, je Desenzano del Garda tým pravým miestom. Krajina na juhu nie je taká zvláštna ako na severe, ale pre deti sú tu zoologické záhrady, zábavné parky, vodné parky, termálne kúpaliská a množstvo ďalších aktivít.

V letných mesiacoch je oblasť jazera Garda dovolenkovou destináciou s príjemne teplým a prevažne slnečným počasím s teplotami dosahujúcimi 26-27 °C. Najviac zrážok spadne v máji a júni. Zima je chladná.

Jedinečné prírodné útvary, pôvabné mestečká a slnečné pláže Talianska čakajú na objavenie! Pred cestou sa vždy uistite, že máte správne cestovné poistenie!