Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Jaskyňa Domica


Domica je najväčšou jaskyňou svetového významu v Slovenskom krase. Výnimočná rozmanitosť a bohatosť kvapľových útvarov radí jaskyňu Domica medzi najkrajšie na svete. Okrem významných geomorfologických hodnôt vyniká cennými archeologickými nálezmi, bohatými stalaktitovými útvarmi a množstvom netopierov. V rámci jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu bola zaradená aj do zoznamu svetového prírodného dedičstva. Návštevníci si môžu užiť plavbu loďou po podzemnej rieke Styx. Domica patrí medzi jaskyne riečneho vodného pôvodu a jej vývoj možno povedať pokročilý.

Jaskyna-Domica-(1).jpegŠpeciálna jaskyňa sa nachádza na území Národného parku Slovenský kras, na juhozápadnom okraji Silickej planiny, neďaleko maďarských hraníc. Otvor jaskyne sa nachádza na južnom úpätí rovnomennej hory v nadmorskej výške 339 m n.. Parkovisko je priamo pred vchodom do jaskyne. V blízkosti sa nachádza náučný chodník, vo vstupnej budove výstava. Jaskyňa Domica a jaskyňa Baradla v Maďarsku tvoria osobitný systém, ktorý sa nachádza na území dvoch štátov, Slovenska a Maďarska. Pri príležitosti prehliadky, ktorá zahŕňa atraktívnu plavbu loďou po potoku Styx, si návštevníci môžu prezrieť početné kvapľové útvary jaskyne, z ktorých vynikajú Rímske kúpele v Majkovom dóme. Okrem toho je jaskyňa aj významným archeologickým náleziskom, našlo sa tu množstvo kamenných a kostených nástrojov ľudí, ktorí žili pred 5-6 000 rokmi, v dobe leštenej kamennej (neolit), z ktorých niektoré možno vidieť vo vchode. budova. Zaujímavosťou je, že v jaskyni krátko sídlili starší neolitickí obyvatelia východného Slovenska, praktici gyömerskej vetvy východnej lineárnej keramiky. Dlho ho však obýval ľud neolitickej kultúry Bükk. Potom sa pôvodný otvor zrútil a jaskyňa zostala dlho nedotknutá. Prírodná sila jaskyne Domica zvyčajne uchváti svojich návštevníkov. Oplatí sa preskúmať tento jedinečný útvar!

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']