​Hry pre deti na cestách


Blížia sa sviatky, na ktoré sa tešíte celý rok. Dlhá cesta lietadlom, vlakom alebo autom však môže byť pre rodiny s malými deťmi výzvou. Je to čas, keď sa všetci tešia na dovolenku a oddych, ale mnohí sa cesty boja a premýšľajú, ako ich dieťatko zvládne dlhé hodiny sedenia na jednom mieste... Pripravili sme pre vás niekoľko hravých nápadov a aktivít, ktoré vám pomôžu, aby vám čas ubehol ako voda a aby ste sa vyhli netrpezlivým záchvatom hnevu už z diaľky! A to ani nemusíme vyťahovať elektronické prístroje alebo tablety...

Hry-pre-deti-na-cestach-(1).jpeg

Spievajte v aute

Spoločné spievanie s deťmi v aute počas dlhej cesty môže byť pre nás všetkých veľkým zážitkom. Môžeme ich naučiť naše obľúbené piesne alebo dokonca piesne, ktoré nám spievali naši rodičia, keď sme boli malí. Alebo si môžeme brnkať pesničky z obľúbených rozprávok, ktoré poznajú. Atmosféru môžeme spestriť tým, že ich zaspievame v inom štýle, napríklad s vtipným textom alebo v rockovej verzii.

Barkohba, kameň-nožnice-papier, sólový tanec

Sú to skvelé hry, ktoré si nevyžadujú doslova žiadne rekvizity. Ak sa dospelí chcú porozprávať, deti sa môžu zabaviť, zatiaľ čo im čas ubehne oveľa rýchlejšie.

Zaneprázdnené zošity

Môžete si zaobstarať naozaj kreatívne rozvojové a činnostné zošity, ktoré potrebujú len ceruzku a vaše dieťatko sa nebude nudiť. Vyfarbovanie, kreslenie a hádanky, ktoré vaše dieťatko zamestnajú. Takže je ľahké spojiť zábavu s potešením!

Hra s torpédom a amébami

Potrebujete len zošit s kockami, ceruzku a trochu súťaživého ducha a môžete sa pustiť do strategickej hry! 

Vymyslite si príbeh

Neexistuje jednoduchšia hra ako táto! Prvý hráč napríklad začne príbeh tak, ako sa mu páči: "Bola raz jedna krásna princezná, ktorá..." Potom druhý hráč pokračuje v príbehu a tak ďalej... Takto spoločne, vzájomne dopĺňajúc svoje vety, môžete vymyslieť zábavnú, napínavú malú rozprávku. A, samozrejme, môžeme zapracovať aj na fantázii nášho dieťaťa.

Pred dovolenkou sa uistite, že máte uzatvorené všetky rodinné a skupinové cestovné poistenia, ktoré potrebujete na skvelú dovolenku!