Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Hlavné mesto Grécka, Atény


Atény, hlavné mesto Grécka, boli v staroveku mocným mestským štátom a významným vedeckým centrom, ale dnes sú obrovským, moderným a kozmopolitným mestom. Počet jeho obyvateľov vrátane predmestí je približne 3,5 milióna, čo predstavuje takmer 35 % populácie Grécka. Význam Atén netreba veľmi vysvetľovať, keďže krajina je domovom olympijských hier. Posledné hry sa tu konali v roku 2004 a Gréci sa na ne pripravili množstvom moderných inovácií, ktorých stopy sú v hlavnom meste citeľné dodnes. 

Hlavne-mesto-Grecka,-Ateny-(1).jpegPerfektné stredomorské podnebie a legendárne grécke slnko sa tu stretávajú so slávnou históriou a moderným mestským životom, kultúrou, úžasnými prírodnými krásami, kvalitnými hotelmi, modernou dopravou, pulzujúcim životným štýlom, širokou ponukou nákupov, gastronómie a nočného života a, samozrejme, s pohostinnosťou Aténčanov. Dá sa teda povedať, že Atény sú ideálnou destináciou na celoročnú návštevu, ktorá uspokojí všetky chute.

Atény sú veľmi pestré aj z hľadiska atrakcií. Samozrejme, veľkolepá Akropola, viditeľná takmer z každej časti mesta, je centrom, okolo ktorého sa Atény stále točia. Toto chrámové mesto, postavené v 5. storočí pred naším letopočtom, Grékom denne pripomína ich dedičstvo a neustály rozvoj mesta. Pri návšteve mesta je takmer povinnosťou aj Parthenón, tento vzrušujúci skanzen ponúka nezabudnuteľný zážitok. Veľká časť historického centra mesta bola premenená na 3-kilometrovú pešiu zónu, ktorú sa oplatí prejsť. Či už pešo alebo na bicykli, veľká promenáda okolo Akropoly ponúka úžasnú cestu, na ktorej môžete na vlastnej koži pocítiť históriu, akoby ste cestovali späť v čase a spoznali, ako vyzeral rozkvet Atén.

A nevynechajte ani pláž: Atény sú skvelou voľbou aj pre pláže! Okrem Atén sa však na polostrove Attika nachádzajú nielen ďalšie veľkolepé archeologické zázraky, ako Poseidonov chrám a antické zrúcaniny mesta Eleusis, ale aj veľmi dobré pláže, napríklad legendárne pláže pri historickom Maratóne.

Počasie v Aténach je od mája do októbra vynikajúce, s príjemnými až vysokými teplotami a minimom zrážok. Priemerná vysoká teplota v Aténach v júli je 31 stupňov Celzia a priemerná nízka teplota v januári je 12 stupňov Celzia. Teplota vody sa pohybuje medzi 16 a 28 stupňami, čo je v lete ideálne. Počasie a podnebie v Aténach je ideálne na poznávanie pamiatok a plážovanie.

Je čas uzavrieť cestovné poistenie a vyraziť na cestu: staňte sa súčasťou histórie v Aténach!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']