Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Grécka kuchyňa


Grécko čaká na turistov rok čo rok nielen svojimi nádhernými plážami, bielymi a modrými budovami a srdečnou pohostinnosťou, ale aj rozmanitými a božsky chutnými jedlami. Grécka kuchyňa je medzi dovolenkármi azda najobľúbenejšia, čo je spôsobené aj tým, že grécke jedlo na terasách pokojných reštaurácií mení pocity zo života.

Grecka-kuchyna-(2).jpegKeďže 20 percent Grécka tvoria ostrovy ryby na akýkoľvek spôsob sú veľmi obľúbeným pokrmom v gréckych krajoch. Jahňacie a kozie mäso sú tradičné najmä na sviatky a festivaly, ale hydina, hovädzie a bravčové mäso sa zvyčajne jedia denne.

Vinice pokrývajú väčšinu kopcovitého terénu Grécka, takže krajina sa stala známou pre širokú škálu vín a liehovín, najmä ouzo, likér s príchuťou anízu, ktorý je najobľúbenejší a je tiež dôležitou súčasťou národného liehoviny.

Najčastejšie používané ingrediencie sú olivy, syr feta a oregano, no grécku kuchyňu  tiež dopĺňa mnoho druhov mäsitých jedál, vyprážané zeleninové jedlá, šaláty a sladkosti. Samozrejme, každému sa pri pomyslení na grécke jedlo vybaví gyros, ale len ten, kto bol v Grécku a vyskúšal ho, vie, aký je v skutočnosti gyros. To, čo u nás poznáme ako gyros, je vlastne turecký döner kebab, pita toho pravého gyrosu je oveľa hustejšia a chutnejšia a okrem mäsa sú v nej aj čerstvé paradajky, cibuľa, vyprážané zemiaky a tzatziki.

Ich ďalším najobľúbenejším jedlom je musaka, jednorazové jedlo s baklažánom a mäsom, ale veľmi obľúbený je aj grécky šalát a k nemu často podávané kuracie alebo bravčové souvlaki podobné šašlíku. Za zmienku stoja aj koláče a koláče pečené s rôznymi slanými plnkami, z ktorých najbežnejšia je spanakopita, ktorá je plnená špenátom a syrom feta. Veľkou obľubou sú aj hroznové listy plnené mäsom. Sladkosti sú zvyčajne plnené medom a semienkami, ako napríklad baklava . Jedlá gréckej kuchyne by sa dali menovať celé hodiny, no najlepší spôsob, ako ich naplno objaviť, je navštíviť niektorý z nádherných ostrovov a ochutnať ich.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']