Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Európska dovolenka v septembri


September pre mnohých ľudí znamená koniec leta, aj keď tento mesiac je na európsku dovolenku výborný čas, keďže počasie je stále celkom ideálne a ceny sú oveľa nižšie ako v letných mesiacoch. Kam sa v tomto čase oplatí cestovať?

Europska-dovolenka-v-septembri-(1).jpeg

Oktoberfest v Mníchove 

Legendárny festival Oktoberfest priťahuje milióny návštevníkov do krásneho bavorského mesta a je pravdepodobne najväčšou svetovou oslavou venovanou pivu. Festival trvá približne dva týždne. Bavori milujúci zábavu a nadšení turisti skonzumujú počas dvoch týždňov nepretržitej párty milióny litrov piva z miestnych mníchovských pivovarov a rovnako pôsobivé množstvo tradičných vyprážaných klobás a praclíkov. Okrem toho, že je Mníchov domovom Oktoberfestu, môže sa pochváliť aj množstvom atrakcií, vrátane svetových múzeí a umeleckých galérií, očarujúcich architektonických skvostov a rušného nočného života.

Galway a Medzinárodný festival ustríc 

Galwayský medzinárodný festival ustríc a morských plodov je druhým najznámejším festivalom v Írsku po Dni svätého Patrika a jedným z najdlhšie trvajúcich festivalov jedla na kontinente. Tento populárny festival hostí množstvo podujatí zameraných na jedlo, ako sú turnaje vo vytláčaní ustríc, súťaže v jedení ustríc, ukážky varenia, súťaže vo varení, kulinárske zájazdy a ochutnávky jedál v najlepších mestských reštauráciách. Festival má dlhoročnú tradíciu a počet účastníkov, ktorí milujú spojenie ustríc a šampanského, každým rokom rastie. 

Grécke ostrovy

September je na väčšine gréckych ostrovov považovaný za posledný mesiac letnej sezóny, takže ak sa chcete vyhnúť spaľujúcim horúčavám, obrovským davom ľudí a vysokým cenám, toto môže byť ideálny čas na návštevu. Začiatkom septembra sa davy ľudí pomaly rozchádzajú a teploty sú miernejšie, vďaka čomu je september jedným z najpríjemnejších mesiacov na ostrovoch. Na väčšine ostrovov si môžete užiť aspoň 11 hodín slnečného svitu denne, čo v letných horúčavách znemožňuje outdoorové aktivity, takže návšteva gréckych ostrovov v septembri je ideálnym riešením, ak si chcete spraviť viacero poznávacích programov resp. exkurzií počas vašej cesty.

Nebojte sa teda vyraziť na neskorú dovolenku už v septembri, keďže Európa aj v tomto období sľubuje množstvo výhod a vzrušujúcich príležitostí. Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!