Dovolenka 2023


Po opätovnom otvorení veľkej časti sveta sa rok 2023 formuje ako rok, kedy sa cestovanie oficiálne znovu vráti do pôvodných koľají. Na vašom zozname by sa mali nachádzať európske, ale aj svetové destinácie, ktoré jednoducho musíte vidieť.

Dovolenka-2023-(1).jpeg

Cairo a pobrežie Nílu

Po viac ako desaťročí výstavby  sa túto jar môže konečne otvoriť Veľké egyptské múzeum, len čo by kameňom dohodil od Veľkých pyramíd v Gíze. Čo očakávať? Viac ako 1 milión štvorcových stôp výstavnej plochy, poklady vrátane 40 stôp vysokej sochy Ramsesa II., vonkajšie záhrady a rozsiahle námestie, z ktorého si návštevníci môžu vychutnať púštne okolie.

Havana, Kuba

Podpora kubánskeho ľudu sa dá ľahko splniť nákupom služieb od kubánskych podnikateľov, pobytom v miestnych domoch, stolovaním v súkromných reštauráciách a rezerváciou kultúrnych aktivít. Tí, ktorí sú pripravení vyraziť do pulzujúcich ulíc Havany, budú potrebovať aj víza, ktoré si jednoducho vybavíte na letisku.  

Tangier, Maroko

Toto severomarocké mesto už desaťročia priťahuje prúd bohémskych turistov. Takto si vypestovalo povesť miesta, kam cudzinci chodili žiť, ale aj navštevovať prekrásne miesta. Nájdete tu aj múzeum súčasného umenia, priestor vystavujúci diela regionálnych umelcov, nazývaný tiež Kasbah Museum, keďže sídli v rekonštruovanom väzení Kasbah zo 17. storočia. Novinkou v povestnom bloku je aj práve otvorený palác Fairmont Tazi Tangier, ktorý sa nachádza na zrekonštruovanom storočnom sídlisku neďaleko starého mesta. Očakávania už teraz rastú na nedávno ohlásený Waldorf Astoria, rezort so 115 izbami a 21 vilami, ktorý sa má otvoriť v roku 2025.

Benátky, Taliansko 

Trvalo obľúbené mesto je stále v top priečkach na cestovateľskom zozname. Milovníci architektúry by určite chceli navštíviť Procuratie Vecchie, budovu zo 16. storočia pozdĺž Námestia svätého Marka. Jeho fasáda je jednou z najfotografovanejších v Taliansku. Tí, ktorí hľadajú nostalgický luxus, by si mali naplánovať príchod v druhej polovici roka so zbalenými taškami na cestu vlakom: Belmondov ikonický Venice Simplon-Orient Express v júni predstaví dva novozrekonštruované vozne z 20. a 30. rokov 20. storočia s opulentným suity modelované tak, aby odrážali krajinu Európy.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!