Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Čo by ste mali očakávať od hostiteľov Airbnb?


Airbnb (pôvodne známe ako Air Bed & Breakfast) je online rezervačný systém, v ktorom môžu súkromné osoby prenajímať izby alebo celé byty na krátke časové obdobie - zvyčajne na niekoľko dní alebo týždňov. Platformu využívajú najmä mladí ľudia a ľudia, ktorí chcú ušetriť peniaze.

Co-by-ste-mali-ocakavat-od-hostitelov-Airbnb-(1).jpegUbytovanie sa pohybuje od voľných izieb pre hostiteľov až po kompletné apartmány, hrady, lode a dokonca aj špeciálne ubytovanie - od drevených chatiek až po kompletné ostrovy. V Budapešti je v systéme viac ako 8 000 ubytovacích zariadení. Hoci pôvodná koncepcia spočívala v tom, že izba zahŕňala raňajky, v súčasnosti ide zvyčajne len o ubytovanie, keďže vo väčšine apartmánov majiteľ nebýva. A čo je to nafukovacia posteľ? Zakladatelia pôvodne umiestnili nafukovacie postele do svojej obývačky a prenajímali ich na niekoľko nocí.

Za každou rezerváciou stojí hostiteľ, skutočný človek, ktorý vám poskytne potrebné informácie o príchode a pomôže vám cítiť sa ako doma.  Hostitelia môžu s hosťami komunikovať rôznymi spôsobmi v závislosti od typu rezervovaného ubytovania alebo zážitku. Od všetkých hostiteľov sa očakáva ústretovosť, uspokojivé informácie a láskavosť. Ak tieto základné podmienky nie sú splnené alebo ak sa vyskytne problém s ubytovaním alebo s finančnými opatreniami, môžete sa sťažovať.

Obľúbená platforma je platforma, ktorú väčšina z nás už pravdepodobne pozná alebo ju už použila. Dôležité je dobre sa informovať o parametroch ubytovania a kontaktovať hostiteľa ešte pred cestou.

Ako nájsť pre nás najlepšie ubytovanie?

Každý sme iný a cestujeme inak. Ak si chcete prezrieť mesto, je dobré vybrať si ubytovanie v centre. Ak však chcete utiecť od sveta a užiť si pokoj a ticho, potrebujete iný druh ubytovania.

Správne cestovné poistenie je pre ideálnu dovolenku nevyhnutné!