Športovanie v zahraničí? S cestovným poistením si ho užijete bez rizika


iStock-1179877278.jpgNie každá dovolenka musí znamenať ležanie na pláži pri mori. Veď všetky destinácie ponúkajú skvelé podmienky pre rôzne druhy športových aktivít. Od lyžovania cez windsurfing až po cyklokros, s cestovným poistením si vychutnáte všetky obľúbené športy bez rizika.

S trendom aktívnej dovolenky pribúda aj rôznych druhov športov, ktoré môžete v zahraničí prevádzkovať. Samozrejmosťou sú bežné aktivity ako beh, lyžovanie alebo treba stále populárnejšie paddleboarding. Tieto a ďalšie základné športy sú súčasťou bežného cestovného poistenia (ak sú prevádzkované na rekreačnej úrovni), takže nevyžadujú dodatočné zariaďovaní.

Ak sa ale hodláte venovať rizikovým športom, je ich pripoistenie žiaduce. Do tejto kategórie sa radí napríklad spomínaný cyklokros, freeride, jazda na vodnom či snežnom skútri, maratón alebo potápanie s dýchacím prístrojom. Kompletný zoznam rizikových športov nájdete tu. Toto pripoistenie sa na rozdiel od klasického cestovného poistenia vzťahuje tiež na profesionálne prevádzkovanie (i bežných) športov.

Či už vyrážate na letnú či zimnú dovolenku so športovými zámery, nezabudnite okrem kvalitného vybavenia tiež na cestovné poistenie. AXA so svojím cestovným poistením sa postará o bezstarostné zážitky pri prevádzkovaní bežných športov a s pripoistením rizikových športov vás podrží aj pri ešte dobrodružnejších aktivitách. Skrátka sa postará o to, aby ste si mohli skúsiť všetko, čo chcete!