Cestovné poistenie domácich miláčikov


iStock-1254080385.jpgCestujete do zahraničia a chcete mať svojho zvieracieho parťáka stále po boku? Len do toho! Nezabudnite si ale maznáčika pripoistiť – nebudete sa tak musieť báť o zdravie zvieraťa ani následkov jeho prípadného vyčíňania.

Cesty do zahraničia so psom alebo mačkou sú stále populárnejšie, niekedy navyše nie je iného zbyt, ak chcete spoznávať cudzie krajiny a ťažko zháňate stráženie. Pokiaľ je ale vaše zviera dostatočne dobrodružné, užije si dovolenku rovnako ako vy. Avšak podobne ako u človeka nie je ani u zvierat radno podceňovať cestovné poistenie.

Konkrétne na zvieratá myslí cestovné pripoistenie ku klasickému „ľudskému“ cestovnému poisteniu, ktoré zahŕňa veterinárnu starostlivosť pre vášho psa či mačku počas spoločného pobytu v zahraničí (vrátane nákladov za cestu k veterinárovi) a rozširuje krytie o zodpovednosť za škodu spôsobenú zvieraťom. Aby však mohol maznáčik vycestovať do zahraničia s vami, je na to zároveň potreba mať jeho platný medzinárodný očkovací preukaz.

Poistenie domácich miláčikov je súčasťou poistného balíčka AXA Excelent, ktorý ďalej zahŕňa napríklad aj poistenie pre cestovanie lietadlom (meškanie letu o viac ako 6 hodín alebo úplné zrušenie letu). Balíček Excelent pokrýva aj poistenie liečebných nákladov (20 000 000 €), zodpovednosti za škodu, asistenčných služieb, právnej ochrany, úrazové poistenie alebo poistenie batožiny. Nie je nad to užiť si dovolenku aj s miláčikom bezstarostne!