Alkohol na dovolenke – vďaka cestovnému pripoisteniu bez starostí


iStock-1159615329.jpgKto by si na dovolenke nedoprial pohárik... Lenže pozor: ak sa vám v zahraničí stane nehoda a zároveň budete pod vplyvom alkoholu, poisťovňa vám môže skrátiť poistné plnenie. Našťastie existuje jednoduché riešenie – cestovné pripoistenie, vďaka ktorému si užijete dovolenku bez starostí aj s obľúbeným drinkom v ruke.

Základné cestovné poistenie má totiž spravidla alkohol medzi „výlukami“, teda výnimkami, na ktoré sa poistenie nevzťahuje. To umožňuje poisťovniam skrátiť vyplatenie náhrady škody alebo dokonca nevyplatiť nič.

Pokiaľ si ale neviete predstaviť relax na pláži bez kokteilu, horské stredisko bez vareného vína alebo objavovanie miest bez ochutnávky miestnych pív, odporúčame zariadiť si pripoistenie pokrývajúce konzumáciu alkoholu. Napríklad poisťovňa AXA ponúka pripoistenie „Drink povolený“, vďaka ktorému sa nemusíte báť, že by prípadné liečenie po úraze nebolo možné uhradiť.

Toto pripoistenie platí až do 0,8 promile alkoholu v krvi a vzťahuje sa na liečebné výdaje pri prípadnom úraze alebo zdravotných komplikáciách. Možno ho dojednať k jednorazovým aj opakovaným cestám a môže sa týkať pochopiteľne len dospelých osôb.

Vašu dovolenku si tak môžete bez starostí vychutnať plnými dúškami.