Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Cenovo najvýhodnejšie destinácie pre európsku letnú dovolenku


iStock-613057888.jpgNemusíte byť nutne študent alebo šetrílek, aby ste si užili low-cost letnú dovolenku v roku 2022. Menej rušné destinácie totiž ponúkajú rovnako skvelý zážitok, pri ktorom navyše môžete ušetriť aj niekoľkonásobne viac v porovnaní s turisticky „profláklými“ miestami. Kam sa tento rok vypraviť na letnú dovolenku, aby vaša peňaženka neutrpela a vy ste mali z relaxu maximum?

V prvom rade určite nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré teraz u AXA môžete mať s 20% zľavou. Akonáhle sa poistíte, môžete sa vydať v ústrety novým dobrodružstvám a pri tom aj niečo ušetriť.

Jedným z miest, kde vám budú peniaze z účtu miznúť pomalšie, je Cyprus a konkrétne mesto Pafos. Zatiaľ čo samotný ostrov patrí všeobecne k známym a obľúbeným európskym destináciám, mestečko na juhozápadnom pobreží ponúka okrem rozumných cien aj nepreberné množstvo historických pamiatok. Na celom Cypre sú navyše voľnejšie reštrikcie v súvislosti s covidom.

Ďalším nie príliš drahým a zároveň pôvabným miestom na letnú dovolenku je v portugalskej Algarve. Väčšina turistov navštevuje v tejto juhoeurópskej krajine mestá ako Porto alebo Lisabon, zato v Algarve si vychutnáte nádherné pláže aj malebné štvrte za veľmi prívetivú cenu. V blízkosti sa naviac nachádzajú ďalšie menšie obľúbené destinácie Faro a Lagos.

Príliš neutratíte ani v susednom Španielsku, konkrétne v Costa del Sol. Zatiaľ čo iné španielske letoviská ako Ibiza alebo Tenerife vás budú stáť oveľa viac, v Costa del Sol sa stretnete s menej turistami a vďaka tomu aj menej miniete. O zážitky navyše ochudobnení nebudete – piesočné pláže a pôsobivé mesto vám dajú všetko, čo očakávate od tropickej dovolenky.

Na východe Európy potom rozhodne odporúčame navštíviť Slnečné pobrežie v Bulharsku. Pláže v tejto oblasti sú oveľa menej preplnené ako v iných krajinách, vďaka čomu si atmosféru Čierneho mora užijete o to viac. V mestách ako Varna alebo Burgas si navyše môžete vyhodiť z kopýtka v obľúbených baroch a nočných podnikoch, pričom vás to v porovnaní s inými letoviskami bude stáť hubičku.

Nádych orientu môžete zažiť v tureckom meste Marmaris. Čakajú tu na vás príjemné poveternostné podmienky, skvelá miestna kuchyňa, pláže ako stvorené pre vodné športy a pre milovníkov nočného života i pestré možnosti vyžitia v tomto smere. Čo je nemenej dôležité, ceny v tomto regióne napriek svojej výhodnosti naďalej klesajú, takže nie je na čo čakať.
 

Takže si zbaľte letnú batožinu, dohodnite cestovné poistenie a vyrazte do jednej z destinácií, kde zažijete všetko, čo od skvelej dovolenky očakávate a to za skvelú cenu.

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']