Cestovné poistenie pre deti


Uzavretie cestovného poistenia pre deti by malo byť povinnosťou rodiča. Pri dovolenke pri mori alebo počas zimnej lyžovačky nikdy nevieme čo sa môže stať a preto je lepšie byť vždy pripravený, čiže poistený. Deti sú väčšinou počas dovolenky živé a to zvyšuje riziko nehôd. Hlavne pri návšteve nového miesta je riziko ešte väčšie, deti málokedy dbajú na svoju bezpečnosť. Každá nehoda v zahraničí je finančne náročná. Imunitný systém deti je počas dovolenky oslabený a tým pádom sú citlivejšie na lokálne potraviny alebo vodu. Nemali by sme podceňovať ani úpal.

Vhodné cestovné poistenie sa postará o krytie nákladov spojených s ošetrením pacienta napr. ošetrenie zlomeniny, prevoz pacienta späť na Slovensko. Vźdy je ale lepšie zistiť, čo všetko cestovné poistenie pokrýva. Náklady na cestovné poistenie sú väčšinou len zlomkom nákladov na ošetrenie pacienta v zahraničí. Šetrenie sa rozhodne neodporúča. Pri poistení celej rodiny poisťovňa  bežne ponúka rodinné zľavy, ktoré pre najmenších členov rodiny môžu dosahovať aj 50 percent.

 

Najviac výhodné sú skupinové alebo rodinné poistenia. Pri výbere pomeru ceny a kvality poistenia sa odporúča navštíviť online porovnávacie portály. Portály nám poskytujú dostatok informácii, čo robí naše rozhodovanie jednoduchšie a efektívnejšie. Pri rozhodovaní by sme sa mali riadiť aj radou, že nie vždy to najlacnejšie bude to najlepšie. Ak dieťa ide na triedny výlet je kryté skupinovým poistenim, ale tie nemusia pokrývať všetky možné situácie. Preto je vhodné dieťa pripoistiť.

 

Deti sa počas výletov len málokedy zaujímajú a dbajú na svoju bezpečnosť, samozrejme rodičia na ne o to viac dozerajú a dbajú. Pre pokoj a bezpečnosť všetkých sa odporúča uzatvoriť cestovné poisteni, ktoré sa postará o všetky nepríjemnosti ak sa už vyskytne nehoda. Či sa už bude jednať o ošetrenie u lekára alebo pobyt v nemocnici. 

 

Nech sa už vyberieme do ľubovoľnej fascinujúcej destinácie, nezabudnite si uzatvoriť to správne cestovné poistenie na dovolenku bez starostí.