Krajiny do ktorých sa neodporúča cestovať


Výber dovolenkovej destinácie ovplyvňuje okrem našich preferencií a túžob aj momentálna situácia vo vybranej krajine. Niekedy sa môže stať, že sa v nami vybranom termíne neodporúča cestovať do krajiny. Dôvodov môže byť viacej, napríklad prírodná katastrofa, riziko šíriacej sa epidémie alebo dokonca aj vypuknutie vojnového konfliktu.

V dnešnej modernej dobe, postačí ak si v predstihu vygooglime aktuálne správy z krajiny do ktorej plánujeme dovolenku. Poprípade vieme zavolať na danú ambasádu a spýtať sa na aktuálny stav v krajine. Existujú krajiny ako Afganistan, Alžírsko, Azerbajdžan, Pakistan či Sýria, kde platí nepretržitý zákaz vycestovania. Krajiny sa nachádzajú na zozname oblastí, kde sa trvalo neodporúča cestovať, lebo sú to oblasti ohrozujúce život.

Ministerstvo zahraničnyćh vecí odporúča aby sa do vyššie spomenutých krajín cestovalo len so zvýšenou opatrnosťou a obozretnosťou, kde v neposlednom rade netreba zabúdať na aktuálnu situáciu v krajine.

Ak to situácia dovoľuje je lepšie sa týmto krajinám vyhýbať, kým sa doterajší stav nezmení a znova sa nestanú bezpečnými krajinami na vycestovanie za dovolenkou. Vycestovanie do nebezpečnej krajiny by ste mali vždy zvážiť a vycestovať len keď je to nevyhnutné.

Pri obzvlášť nebezpečných krajinách by sa sme nemali zabúdať na uzavretie cestovného poistenia, kde uzatvorenie je až nevyhnutnosť.