Nebezpečenstvo potápania


Niet pochýb o tom, že potápanie prináša nezabudnuteľné zážitky. Je zrejmé, že krásu tohto športu skutočne pozná len ten, kto ho mal možnosť vyskúšať. Veď podmorský svet skrýva neopísateľné zázraky. Samotné potápanie sa naozaj nedá zaradiť medzi populárny šport, no je čoraz populárnejší ako u nás, tak aj v širšom svete. Po opustení suchozemského sveta sa vo vode môžete na krátky čas stať súčasťou podmorskej prírody. Je však dôležité uviesť, že morské prostredie nie je náš svet. Aby sme mohli vstúpiť do jeho brán, musíme poznať svoje vlastné obmedzenia a získať dostatočné znalosti o zákonoch hlbiny, aby sme sa bezpečne vrátili na povrch. Zozbierali sme niekoľko zdrojov nebezpečenstva.

Tlak vdychovaného plynu

Pri ponore, ktorý je čoraz hlbší stúpa tlak, ktorý musí naše telo vyrovnávať. Ak takéto vyrovnávanie tlaku v našom tele nefunguje správne, môže to viesť k vážnym problémom. 

Opojenie z priepasti

Určité vzduchu v kyslíkových fľašiach môžu mať na potápača narkotický účinok. Tento efekt, bežne známy ako hĺbková intoxikácia, je veľmi zákerným nepriateľom potápačov, pretože môže ovplyvniť ich reakčný čas. 

Intenzívna strata tekutín

Môže to znieť zvláštne, ale jedným z najväčších nebezpečenstiev, ktoré na potápačov číhajú, je dehydratácia. Pretože telo tých, ktorí sa potápajú pod vodou, môže stratiť tekutiny niekoľkými spôsobmi. Preto je mimoriadne dôležitá rehydratácia pred potápaním.

Uvedené javy sú azda najznámejším nebezpečenstvom v súvislosti s potápaním. Aby sme sa im zďaleka vyhli, musíme získať odborné teoretické a praktické vzdelanie a pripraviť sa na všetky eventuality. Ak to urobíme, môžeme sa bezpečne ponoriť pod vodu a objaviť poklady, ktoré sa ukrývajú v hlbinách mora.

Naša bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste! Uzatvorte si pred cestou do zahraničia to správne cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby!