<-->> >

Najväčšie jazerá na svete


Človek je stále hladný po novych zážitkoch a tak hľadá nové a nové dobrodružstvá. Preto vám predstavíme 5 najväčších jazier na svete, aby ste si aspoň jedno vybrali ako svoju ďalšiu destináciu.

5. Michiganské jazero

V severo americkom systéme Veľkých jazier mu patrí až tretie miesto, na svete je až piate najväčšie na svete. Názov jazera je odvodený od prastarého slova „mishigami“ čo v preklade znamená „veľká voda“. Rozloha jazera je 58 014 kilometrov štvorcových. Väčšina domácich sa živí turizmom, príjemné ubytovanie pri jazera láka každoročne plno ľudí.
 

4. Hurónske jazero

V poradí druhým severoamerickým jazerom je práve Hurónske jazero, ktorého 59 594 kilometrov štvorcových ho radí na druhú priečku spomedzi Veľkých jazier. Na Svete mu tak patrí štvrtá priečka. Meno má odvodené od indiánskych obyvateľov, ktorí žili v okolí jazera. Polohu má medzi územím Kanady a Spojených štátov amerických.
 

3. Viktóriino jazero

Jedno z najväčších jazier Afriky je práve Viktóriino jazero, ktoré sa rozprestiera na území Kene, Tanzánie a Ugandy. Pri rozlohe viac ako 69 482 kilometrov štvorcových je to tretie najväčšie jazero sveta a najväčšie v Afrike. Jazero je známe hlavne kvôli svojej faune a flóre, ktoré lákajú turistov.
 

2. Horné jazero

Najväčšie jazero z piatich najväčších, ktoré tvoria Severoamerické Veľké jazerá a druhé na svete je práve Horné jazero. Svojou rozlohou 82 411 kilometrov štvorcových a dĺžkou pobrežia cez 4 385 kilometrov je jazero naozaj majestátne. Až 10 percent svetovej sladkej vody sa nachádza práve v tomto jazere. Turistov láka krištáľovo čistá voda.
 

1.Kaspické more

Rozlohou až 371 000 kilometrov štvorcových je Kaspické more alebo aj Kaspické jazero najväčším na svete. Vodná plocha zasahuje do územia Ruska, Azerbajdžanu, Turkménska, Kazachstanu a Iránu. Jazero bolo pomenované ako more, kvôli faktu, že keď ho rimania ochutnali bolo slané. Okolie jazera je obklopené historickými mestami a nádhernou prírodou.

Nech sa už vyberieme do ľubovoľnej fascinujúcej destinácie, nezabudnite si uzatvoriť to správne cestovné poistenie na dovolenku bez starostí.