Alhambra


Alhambra je pevnostný komplex nachádzajúci sa v španielskej Granade. Táto pamiatka ročne priláka skoro 3 milióny turistov.  Bola postavená na náhornej plošine na prelome 13. a 14. storočia a ponúka výhľad na štvrť Albaicín v meste Granada. Samotný hrad sa skladá zo štyroch odlišných zón, a to: Nasridské paláce, Alcazaba (vojenská zóna), Medina (mesto) a Generalife.

Alhambra-(1).jpeg

Aby ste sa do tohto komplexu dostali je potrebné si včas zaobstarať vstupenky. Úrady vydávajú len niekoľko tisíc lístkov denne, aby komplex ochránili pred preplnením. Kvôli tomu sú lístky často už viac ako mesiac, niekedy aj 2 dopredu vypredané. Na osobu si môžete kúpiť maximálne 10 lístkov. To znamená, že ak ste alebo plánujete navštíviť tento komplex ako väčšia skupina, musíte sa rozdeliť na dve alebo viac menších. Na vstupenkách je uvedený čas vstupu, ktorý je treba prísne dodržať, pretože ak prídete s meškaním, tak strácate nárok na návštevu toho daného miesta, na ktoré máte vstupenku. 

Je mnoho tipov na to, ako ísť do tohto palácového komplexu, avšak najvýhodnejší je určite so sprievodcom, ktorý vám najlepšie vysvetlí všetky historické fakty, pútavo vám porozpráva rôzne zaujímavosti a poradí v akomkoľvek ohľade. 

V  lete je v  Granade  slnko naozaj silné a teploty sú vysoké, preto na to určite myslite a dodržujte pitný režim, natrite sa opaľovacím krémom a snažte sa tráviť menej času na priamom slnku.