Ako poistiť batožinu pri cestovaní do zahraničia?


iStock-1067822456.jpgMožno už sa vám to niekedy stalo. Vaše lietadlo po niekoľkohodinovom lete dosadlo na runway vo vašej cieľovej destinácii. S úľavou a plní očakávania prechádzate terminálom smerom k výdaji batožiny a trpezlivo čakáte na svoje kufre. Tie sa ale ani po desiatkach minút na rotujúcom páse neobjavujú a vy už musíte v prvých hodinách dovolenky riešiť neočakávaný problém. Naše poistenie vám takéto neočakávané situácie našťastie môže uľahčiť.

Na prípady, keď sa vám pri cestovaní lietadlom do zahraničia oneskorí batožina, myslí treba varianta cestovného poistenia Excelent. Vďaka nemu si môžete nárokovať uhradenie nákupu nevyhnutných základných hygienických potrieb a oblečenia do limitu 200 €, ak sa ocitnete bez batožiny viac ako šesť hodín. V čistom oblečení a s taškou nevyhnutností nakúpených v miestnej drogérii sa predsa len také situácie zvládajú lepšie. Rovnakú situáciu pokrýva aj cestovné poistenie pre zahraničné cesty Travel 4 Business Plus, ale za čakanie na batožinu viac ako 6 hodín vám kompenzuje hodinovou sadzbou 20 € do celkového limitu 80 €.

Súčasťou variantov Excelent a Komfort je aj poistenie batožiny proti poškodeniu, zničeniu alebo odcudzeniu z miesta ubytovania, úschovne, prípadne uzamknutého dopravného prostriedku. Nevzťahuje sa však na prípady, keď za veci ručí dopravca, napríklad pri leteckej alebo autobusovej doprave.

Na základné informácie o cestovnom poistení a poistné limity sa môžete pozrieť tu.