Niagarské vodopády


Jedny z najznámejších vodopádov-Niagarské vodopády- sú známe po celom svete a uvádzané ako obľúbená destinácia pre turistov. Označované sú tiež často ako „div sveta“. Nádherné vodopády priťahujú ročne pozornosť viac ako 12 miliónov návštevníkov aj vďaka úchvatným výhľadom. Pre návštevníkov všetkých vekových skupín sú tu k dispozícii desiatky zábavných aktivít, od návštevy vinárstva, výlety po okolí, či jazdu loďou alebo helikoptérou okolo vodopádov.

Niagarske-vodopady-(1).jpeg

Niagarské vodopády sú tri samostatné vodopády, ktoré sa rozprestierajú medzi Niagarskými vodopádmi v Kanade a Niagarskými vodopádmi v New Yorku. Niagarské vodopády nie sú významné svojou výškou, ale mohutnosťou. Nachádzajú sa na rieke Niagara. 164-stopové vodopády Horseshoe Falls, známe aj ako Kanadské vodopády, ležia na kanadskej strane, zatiaľ čo ďalšie dva vodopády Bridal Veil a American Falls, ležia na americkej strane.

Prečo navštíviť Niagarské vodopády?

Toto miesto je známe najmä pre svoju výnimočnú šírku, silu a krásu. Vodopády vytvárajú epický vizuál vďaka zahmlenej hmle vytvorenej v dôsledku vysokej rýchlosti, ktorou rieka padá. Toto ohromujúce zobrazenie prírody je pohľad, ktorý by mal človek zažiť aspoň raz v živote.

Čo treba zvážiť pred cestou?

Vyraziť k Niagarským vodopádom je určite vzrušujúca myšlienka; existuje však niekoľko dôležitých vecí, ktoré by ste mali vziať do úvahy, aby ste mali z vodopádov skvelý zážitok. Ako už bolo spomenuté, Niagarské vodopády môžete navštíviť z dvoch strán- zo Spojených štátov a z Kanady. Kanadská strana má lepší uhol na sledovanie najväčšieho z  vodopádov Horseshoe Falls, zatiaľ čo americká strana poskytuje pohľad na americké vodopády zblízka.

Návštevníci kanadskej alebo americkej národnosti môžu ľahko prekročiť hranicu, aby navštívili vodopády z oboch strán; stačí pas alebo vodičský preukaz ako doklad totožnosti. Návštevníci, ktorí nemajú kanadskú alebo americkú štátnu príslušnosť, však budú musieť získať víza pre obe krajiny, aby mohli navštíviť obe strany Niagarských vodopádov. V prípade, že chcete navštíviť iba jednu stranu, postačuje vízum do tejto krajiny.