Najkrajšie vodopády na svete


Tieto jedinečné prírodné úkazy ponúkajú úžasný pohľad. Vo svete je veľa divokých vodopádov. V našom článku sme zozbierali pár destinácií, kde môžeme vidieť tento výnimočný prírodný a zbierať tak cestovateľské zážitky.

Najkrajsie-vodopady-na-svete-(1).jpeg

Angel Falls 

Vodopád s názvom Angel Falls je najvyšší vodopád na svete. Nachádza sa v národnom parku Canaima v regióne Gran Sabana v štáte Bolíva vo východnej časti Venezuely. Výška vodopádu vrátane celkového rozdielu výšky je úžasných 979 metrov. V rámci toho voda nepretržite padá 807 metrov na okraj skaly, cez ktorú padá ďalších 172 metrov na úpätie hory, do obrovského skalného „bazéna“. K Angel Falls nie je ľahké sa dostať, keďže v bezprostrednej blízkosti vodopádov nie je žiadna verejná cesta. Existujú dva spôsoby: buď malým lietadlom (vrtuľníkom), alebo si počas obdobia dažďov môžete Angel Falls prezrieť z paluby lode. 

Niagarské vodopády 

Niagarské vodopády sú obrovská kaskáda na rieke Niagara. Leží na hranici medzi Kanadou a Spojenými štátmi americkými. Vodopády pozostávajú z dvoch hlavných častí: Horseshoe Falls na kanadskej strane hranice a American Falls na americkej strane. Niagarské vodopády, hoci nie sú extrémne vysoké, sú veľmi široké: každú minútu spadne viac ako 168 000 m³ a v priemere 110 000 m³. Je to najväčší vodopád v Severnej Amerike. Niagarské vodopády sú lákavé svojou krásou a rovnako cennou vodnou elektrárňou. Vytvorenie rovnováhy medzi prírodnou ochranou, rekreačným, komerčným a priemyselným využitím bolo výzvou pre správcov už od 19. storočia.

Viktóriine vodopády 

Viktóriine vodopády sa nachádzajú na hranici dvoch krajín, Zambie a Zimbabwe. So šírkou   1 708 metrov je tento vodopád najširší na svete. Jeho bezprostredné okolie je oboma krajinami vyhlásené za národný park a od roku 1989 má medzinárodnú ochranu v rámci svetového dedičstva UNESCO. Rieka Zambezi, ktorá napája vodopády, je najväčšou riekou v južnej Afrike.

Vodopády Iguazú

Vodopády Iguazú sa nachádzajú na hraniciach Argentíny (80 %) a Brazílie (20 %), v národnom parku Iguazú. Vodopád pozostáva z 270 samostatných kaskád a menších vodopádov, ktoré sa tiahnu cez rieku v šírke 2,7 kilometra. Vodopády vznikli tam, kde sa rieka Iguazú z východu z Brazílie vlieva do rieky Paraná z Argentíny.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!