Karlov most


Karlov most je jednou z troch najväčších dominánt Prahy a veľkým lákadlom pre tisíce turistov. Romantické výhľady na všetky strany, pouliční umelci a svieži vánok od vody. To všetko láka neskutočné množstvo turistov takmer každý deň v roku. Jediný čas kedy zažije na tomto inak rušnom mieste pokoj je skoro ráno. Stretnete tu o tomto čase pár fotografov, ktorí sa snažia zachytiť tú najkrajšiu panorámu hradu. 

Karlov-most-(1).jpeg

Pol kilometra dlhý Karlov most z oboch strán „bránia“ dve krásne veže – Malostranská mostná veža a Staromestská mostná veža. Staromestská veža je pre turistov určite zaujímavejšia tým, že z nej je parádny výhľad na celý most a panorámu Pražského hradu. 

Začiatok Karlovho mosta ležiaci na Křížovnickom námestí delí od turistickej „promenády“ Karlovy ulice, spájajúcej most so Staromestským námestím, rušná Křížovnické ulice. Pri dlhom čakaní na zelenú sa teda aspoň môžete kochať pekným kostolom sv. Salvátora.

Najklasickejšia pohľad z mosta je na panorámu Pražského hradu a Malej Strany.

Z Karlovho mosta je vidieť veľa výletných plavidiel po Vltave, čo je ďalšia zo zaujímavých možností trávenia voľného času v Prahe. Karlov most si tak môžete pozrieť aj z výletnej loďky, ktorá vás prevezie po Vltave.

Ešte než sa vydáte cez Karlov most na Malú Stranu a neskôr ďalej na Pražský hrad, je dobré si vyliezť na Staromestskou vežu a kochať sa krásnym výhľadom na celé panorámu Hradu, vrchu Petřín a hlavne na celý most.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!