Cestovné poistenie

Cestovné poistenie

Ochránime Vás tiež v prípade choroby covid-19.

INFORMÁCIE

COVID-19
COVID-19

Zaujíma Vás, kde Vás naše cestovné poistenie kryje aj pri udalostiach spojených s ochorením covid-19 alebo karanténou? Či je možné nárokovať si pripoistenie Storno cesty a za akých podmienok? Nižšie pre Vás máme odpovede na otázky týkajúce sa aktuálnej situácie.

Pri cestách do zahraničia sa riaďte aktuálnym odporúčaním Ministerstva zahraničných vecí.

KAM MÔŽEM CESTOVAŤ? KDE POISTENIE PLATÍ AJ NA UDALOSTI SPOJENÉ S COVID-19?

  • Ak cestujete do krajiny, do ktorej Ministerstvo zahraničných vecí SR neodporúča cestovať z dôvodu covid-19 alebo odporúča odložiť cestu, rezervujte si možnosť Excelent. Limit liečebných nákladov pre poistenie covid-19 je 1 000 000 EUR.

  • Pre ostatné krajiny si môžete vybrať zo všetkých možností cestovného poistenia, ktoré ponúkame. Na tieto cesty však odporúčame aj možnosť Excelent, ktorá má najvyššie limity krytia a chráni vás všade na svete.

  • Zoznam krajín a aktuálne odporúčania k cestovaniu nájdete tu.
ČO KRYJE POISTENIE, KEĎ SA V ZAHRANIČÍ DOSTANEM DO PREVENTÍVNEJ, TECHNICKEJ KARANTÉNY (bez zdravotných komplikácii)?

  Ak sa nachádzate v krajine, kde sú udalosti s ochorením covid-19 kryté a máte uzatvorenú odpovedajúcu variantu poistenia (vid. prvý odstavec), tak poistenie liečebných nákladov zahŕňa:

  • Náklady na ubytovanie a stravu v rámci nariadenej preventívnej karantény, ak neprebieha v rámci dohodnutého ubytovania a stravovania poisteného alebo na náklady miestnych úradov.

  • Náklady na návrat domov po ukončení nariadenej preventívnej karantény, ak pre návrat nie je možné využiť pôvodne plánovaný spôsob dopravy.

  V prípadoch spojených s preventívnou karanténou máte dojednanú spoluúčasť vo výške 20% z limitu poistného plnenia. Podrobnosti o limitoch plnenia ako aj spoluúčasti sú uvedené v rozsahu poistného plnenia, ktorý je súčasťou poistných podmienok. Limity nájdete aj TU.

  Ak by vám počas trvania preventívnej karantény mala vypršať platnosť cestovného poistenia, napíšte nám e-mail na adresu IPUS@axa-assistance.cz alebo zavolajte na linku +421 220 664 228 (PO – PI 8.00 – 18.00).
KEĎ V ZAHRANIČÍ OCHORIEM NA COVID-19, KRYJE MA CESTOVNÉ POISTENIE?

  Ak sa nachádzate v krajine, kde sú udalosti s ochorením covid-19 kryté a máte uzatvorenú odpovedajúcu variantu poistenia (vid. prvý odstavec), platí nasledujúce:

  • Áno, kryje, keď je u vás testom (PCR) potvrdené ochorenie covid-19 (tzv. zdravotná karanténa).

  • Z cestovného poistenia sa kryjú riziká v rámci liečebných nákladov na vašu hospitalizáciu či repatriáciu. Tiež vám predĺžime trvanie poistenia, a to do dňa vášho návratu do Slovenskej republiky.
  V takom prípade je nutné kontaktovať asistenčnú službu (číslo máte na kartičke poistenia).
KRYJE CESTOVNÉ POISTENIE TESTOVANIE NA PRÍTOMNOSŤ COVID-19?

  • Ak testovanie slúži na určenie diagnózy, pretože je ohrozené vaše zdravie alebo život a je potrebné test vykonať, potom áno.

  • Cestovné poistenie nekryje náhodné testovanie pred odletom/po prílete ani testovanie, ktoré je potrebné pre prípadný vstup do krajiny alebo pri príchode späť do SR.
KEĎ OCHORIEM NA COVID-19 PRED CESTOU, MÔŽEM SI NÁROKOVAŤ POISTENIE STORNA?

  • V prípade, že ste v karanténe z dôvodu potvrdenia ochorenia covid-19 (PCR testom) na území Slovenskej republiky, sú z cestovného poistenia kryté riziká v rámci pripoistenia storna cesty podľa dohodnutých podmienok.

KEĎ NECHCEM ODCESTOVAŤ, PRETOŽE MÁM OBAVY ZO ZHORŠUJÚCEJ SA PANDEMICKEJ SITUÁCIE V CIEĽOVEJ KRAJINE, MÔŽEM SI NÁROKOVAŤ POISTENIE STORNA?

  • Poistenie storna sa nevzťahuje na udalosti, ktoré nastali v dôsledku epidemiologickej situácie v cieľovej krajine. Z poistenia storna zájazdu nemožno hradiť poplatky spojené so zrušením tejto cesty. Treba sa obrátiť na predajcu, prípadne leteckú spoločnosť, u ktorých boli služby cestovného ruchu zaobstarané.

  • V takejto situácii však môžeme posunúť vaše poistenie na iný termín alebo ho zrušiť. V takom prípade nám napíšte na e-mail IPUS@axa-assistance.cz. Nezabudnite uviesť číslo vašej zmluvy.
KEĎ SOM UMIESTNENÝ V KARANTÉNE PRED CESTOU, MÔŽEM SI NÁROKOVAŤ POISTENIE STORNA?

  • Iba v prípade, keď je u Vás potvrdené ochorenie covid-19 (PCR testom).

Ponúkané varianty cestovného poistenia

 
Excelent
Komfort
Reference
Poistenie liečebných nákladov
20 000 000 €
200 000 €
100 000 €
Poistenie asistenčných služieb
 
 
 
Úrazové poistenie
 
 
Poistenie zodpovednosti
 
 
Poistenie právnej ochrany
 
 
Poistenie batožiny
 
 
Poistenie cestovania lietadlom
 
Poistenie domácich maznáčikov
 
Poistenie nákladov na zásah horskej služby na Slovensku*
 
 
 
* platí iba pre poistenie opakovaných ciest
 
Náš tip
Excelent
 • Ak chcete všetky starosti hodiť za hlavu a užívať si naplno bez ohľadu kam cestujete. Excelent je tá správna voľba pre istotu a pokoj na cestách.
 • Najvyššie limity: 20 000 000 € na liečebné náklady vr. nákladov na repatriáciu či zásah horskej služby, 250 000 € na spôsobené škody na zdraví v rámci poistenia zodpovednosti.
 • Čiastkový limit 1 000 000   pre liečebné náklady súvisiace s ochorením  covid-19 - v oblastiach, kam Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky alebo Svetová zdravotnícka organizácia alebo obdobná inštitúcia neodporúča cestovať alebo odporúča tieto cesty odložiť. 
 • V cene navyše aj poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu na majetku, či poistenie cesty lietadlom.
Komfort
 • Ak sa chystáte na pokojnú a nenáročnú dovolenku po Európe, môžete zvoliť Komfort.
 • Limity: 200 000 € na liečebné náklady, 40 000 € na spôsobené škody na zdraví v ramci poistenie zodpovednosti.
 • V cene aj poistenie batožiny, zodpovednosť za škodu na majetku.
Reference
 • Toto poistenie je určené len na krátke výlety do susedných krajín (napr. návšteva rodiny, výlet za nákupy a pod.).
 • Limity: 100 000 € na liečebné náklady, zodpovednosť za škodu nie je v cene.
 • V cene poistenia nie sú ďalšie dôležité riziká ako je napríklad poistenie zodpovednosti.