Cestovanie s bábätkom


Cestovanie s bábätkom môže byť o niečo komplikovanejšie ako cestovanie so staršími deťmi alebo dospelými. Správnou prípravou však môžeme veci uľahčiť sebe aj tým, ktorí s nami cestujú. Pred odchodom sa oplatí venovať viac času príprave a bližšie sa pozrieť na to, čo budeme pre bábätko potrebovať.

Cestovanie-s-babatkom-(1).jpeg

Kedy môže dieťa cestovať? 

Je dôležité spomenúť, že väčšina bábätiek je pripravená na cestovanie takmer okamžite po narodení. Letecké spoločnosti zvyčajne odporúčajú nelietať s deťmi mladšími ako dva dni, no okrem toho neexistujú žiadne iné kritériá. Pamätajte však, že vaše dieťa bude potrebovať pas a víza do určitých krajín. Nezabudnite tiež na všeobecné cestovné poistenie pre vaše dieťa. Ak je vaše bábätko choré, alebo máte jednoducho pocit, že nie ste celkom pripravení sa oň postarať počas cestovania, potom to nechajte na neskôr. Akonáhle sa vaše dieťa stane mobilnejším alebo si začne rozvíjať nejaké návyky (zvyčajne vo veku 7-9 mesiacov), cestovanie sa stáva oveľa ťažšou úlohou. Treba byť dobre na dieťatko pripravený a mať v zálohe rôzne knihy, hračky a aktivity na skrátenie letu. 

Čomu sa oplatí venovať pozornosť? V žiadnom prípade nenechávajte doma kočík, nosič, dostatok plienok a iné pomôcky. Ak sa chystáme byť mimo domova na dlhší čas, oplatí sa zistiť, ako a kde si náhradné veci zoženieme lokálne. Okrem toho budete samozrejme potrebovať hygienické potreby vášho drobca a dezinfekčnú handričku. Taktiež si pribaľte dostatok vitamínov a dostatočné množstvo umelého mlieka. Zoznam je možné rozširovať v závislosti od účelu cesty, napríklad vlastným uterákom, ochranou proti dažďu, sieťkou proti hmyzu. A čo je jedna z najdôležitejších vecí, aspoň pre bábätko? Milovaný plyšák, ktorý by  nemal zostať doma. Kamkoľvek ideme, je dôležité vziať so sebou doklady či zdravotný preukaz pre bábätko.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!